Бронювання авіаквитків онлайн

Дорослі від 12
Молодь 12-24
Діти 2-12
Немовля до 2
тільки бізнес

Перевезення тварин у літаку: складності, правила, поради

Коли ви роздумуєте про спільну подорож з домашнім улюбленцем, варто кілька разів зважити своє рішення. З одного боку - залишити вдома цей чудовий мокрий ніс дуже важко. З іншого - варто вчинити так, як було б комфортніше.

Наприклад, якщо ви не зможете приділяти собаці достатньо часу в поїздці, то вона, ймовірно, буде щасливішим на рідній підстилці, ніж в маленькій перенесенні. Що стосується кішок - їм майже завжди краще у власному будинку.

Але якщо ви вирішили, що вихованцеві необхідно розділяти любов до поїздок, дотримуйтесь наших порад.

Загальні умови перевезення тварин в літаку

 • Почніть заздалегідь займатися з'ясуванням деталей і умов перевезення тварин в літаку.
 • Перевірте сайт авіакомпанії. На ньому обов'язково повинні бути умови перевезення тварини. Тварини в літаку можуть подорожувати в салоні літака або в спеціальному відсіку.
 • Правила перевезення тварин в літаку на увазі, що тварина буде перебувати в перенесенні або з намордником на повідку. Ті авіакомпанії, які дозволяють провозку птахів в салоні, завжди відзначають, що птах повинна летіти в накритою чохлом клітці. Кожна авіакомпанія сама визначає допустимий розмір клітин і перенесень.
 • Правила перевезення тварин в літаку припускають, що вихованець може летіти лише при наявності необхідних документів.

Документи для перевезення домашніх тварин в літаку

 • Ветеринарний паспорт міжнародного зразка.
 • Довідка про стан здоров'я (форма №4 для Москви, форма №1 для іншої частини РФ). У довідці зазначаються відомості про щеплення і віці. Остання щеплення від сказу повинна бути зроблена не раніше, ніж за рік і не пізніше місяця до подорожі.
 • Також правила перевезення тварин в літаку вказують, що для собак потрібна довідка про племінну безцінність. Правда, її навряд чи хтось запитає.

Переліт тварин в салоні літака

Більшість авіакомпаній дозволить вам взяти кішку або маленьку собаку в салон за додаткову плату, але ви повинні зателефонувати в компанію і уточнити деталі заздалегідь.

При розмові обов'язково отримаєте чіткі відповіді на ці питання:

 1. Чи дозволить авіакомпанія взяти з собою вашу кішку або маленьку собаку?
 2. Чи є які-небудь особливі вимоги до здоров'я тварин і щеплень у конкретної авіакомпанії?
 3. Якщо ви не можете взяти свого вихованця в салон, чи є у авіакомпанії будь-які обмеження на перевезення тварини у вантажному відсіку?

Взвешанной всі ризики при ухваленні рішення про транспортування вашого вихованця на літаку. Повітряні перевезення можуть бути особливо небезпечні для тварин з «приплющеними» мордочками - наприклад, бульдогів, мопсів і перських кішок.

Поради та правила перевезення тварин в салоні літака

 • Ні в якому разі не випускайте свого вихованця з перенесення під час польоту.
 • Говоріть з твариною низьким і спокійним голосом. І побільше «хороших дівчаток» і «хороших хлопців» - пухнастому буде приємно почути від вас похвалу.
 • Перенесення з вихованцем повинна бути покладена під сидінням перед вами під час зльоту і посадки. Це важливо для безпеки.
 • Ветеринари не радять до відвалу годувати тварину перед польотом (як би ви не хотіли загладити свою провину вкусняшками). Тому можете 1-2 рази пригостити вихованця улюбленими ласощами - так ви зменшите його стрес і невдоволення тим, що відбувається.
 • Покладіть в переноску свою поношений футболку. Ваш запах і приємний трикотаж повинні заспокоїти вихованця.
 • Постарайтеся підготуватися до поїздки і заздалегідь привчити тварину до перенесення. Так можна уникнути неприємних сюрпризів на борту.

Подивитися квитки

Перевезення собак і кішок в спеціальному відсіку літака

Звичайно, хотілося б написати про те, що кожна подорож тваринного у вантажному відсіку - безпечно і приємно. Але будемо чесні: надмірно гарячі або холодні температури і можливі проблеми з вентиляцією можуть привести до сумних наслідків.

Дотримуйтесь цих порад, якщо ваш вихованець повинен летіти в вантажному відсіку

 • Ніколи не відправляйте брахицефальной тварин (пекінеси, бульдоги, перські кішки) в вантажні відсіки.
 • Літайте прямими рейсами. Так ваш улюбленець точно не загубиться в багажі.
 • Практично будь-яка людина при контакті з твариною намагається бути акуратним. Але про всяк випадок запитайте у авіакомпанії, чи можете ви спостерігати за завантаженням і розвантаженням вашого вихованця.
 • При посадці в літак, повідомте капітану або стюардесі про те, що ваш улюбленець подорожує в вантажному відсіку. Якщо капітан знає, що на борту знаходяться домашні тварини, він може вжити особливих заходів обережності.
 • Влітку найкраще літати рано вранці або пізно ввечері. Взимку варто вибирати денні перельоти.
 • Напишіть своє ім'я, номери телефонів та адресу на нашийнику тваринного і стікерах на зовнішній стороні перенесення.
 • Переконайтеся, що кігті вашого вихованця підстрижені, щоб захистити їх від попадання в двері, дірки і інші тріщини.
 • Познайомте тварина з перенесенням заздалегідь. Це дозволить звести до мінімуму стрес під час подорожі.
 • Не давайте вашому улюбленцю транквілізатори, якщо вони не прописані вашим ветеринаром.
 • Покладіть кубики льоду в чашку для води, прикріплену до внутрішньої частини перенесення. Повна миска з водою буде розливатися і викликати дискомфорт.
 • Намагайтеся не літати з тваринами під час великих свят і відпусток. Через багажної суєти і великого навантаження персоналу, до вашого вихованця можуть поставитися не так акуратно, як хотілося б.

Розуміємо, що всі ці поради наштовхують на похмурі думки, які перед подорожами просто протипоказані. Ось відео від авіакомпанії Swiss про те, як мила собачка подорожує в літаку і з нею все добре:

Переліт з тваринами: зокрема і виключення

 1. Правила перевезення тварин в літаку на увазі, що власники екзотичних видів завжди уточнюють деталі в самій авіакомпанії. Також вам потрібно буде заздалегідь сповістити компанію про незвичайний пасажира.
 2. Тварини-поводирі завжди летять безкоштовно і зі своїм власником при наявності сертифіката про належному тренуванні.
 3. Іншим тваринам в день відльоту потрібно буде зважитися і отримати квиток за тарифом авіакомпанії. Наприклад, Аерофлот вважає тварин в літаку нестандартним багажем, і ви оплатите квиток вашого вихованця як додаткове місце багажу.
 4. Приїжджайте в аеропорт заздалегідь. Краще години за три. Перевезення домашніх тварин в літаку неможлива без попереднього ветеринарного контролю, а в високий сезон дуже багато тварин подорожують зі своїми господарями. Саме там ваш паспорт перекладуть англійською і видадуть міжнародний сертифікат.
 5. Якщо перевезення тварини в літаку буде здійснюватися в перенесенні, уточнюйте її розміри на сайті авіакомпанії. Авіакомпанія Swiss вказує, що для тварини в 4 кілограми перенесення повинна бути розміром 60 х 45 х 40.
 6. Перенесення повинна бути твердою, з достатнім доступом повітря.

Тепер ви знаєте все про переліт з тваринами і можете сміливо вирушати в дорогу на пару з чотириногим. Але рекомендуємо ще раз подумати - чи хочете ви влаштовувати всю цю карусель з ветеринарами, щепленнями, перенесеннями і перепадами тиску.