Бронювання авіаквитків онлайн

Дорослі від 12
Молодь 12-24
Діти 2-12
Немовля до 2
тільки бізнес

Особливості low-cost авіаперевізників

Несподіваний аеропорт вильоту / прильоту

 Як правило, хоча і не завжди, бюджетні компанії використовують не основні аеропорти, тому що в них нижче аеропортові збори. Якщо Ви купуєте квиток обов'язково звертайте увагу на те, про яке саме аеропорту йдеться, щоб, вилітаючи, наприклад, з Риму в Париж, чи не поїхати випадково в аеропорт Фьюмічіно замість Чампіно, а в Парижі - чи не попросити друга зустріти вас в Шарль-Де- Голль або Орлі замість Бове. Крім цього, аеропорти, використовуваними low-cost авіакомпаніями, часто (хоча, знову ж таки, не завжди) знаходяться далі від міста, ніж основні, і доїхати туди не тільки займе трохи більше часу, але і буде дорожче коштувати. Дізнайтеся заздалегідь, як саме і за яким розкладом ходить громадський транспорт в потрібний вам аеропорт (зробити це можна в розділі «Довідники» на нашому сайті).

Наприклад, у вже згаданий Бове (який на сайті одного з «бюджетників» називається «Paris Beauvais», а насправді знаходиться навіть не в регіоні Іль-Де-Франс, а зовсім в Пікардії) треба виїжджати на автобусі від станції метро Porte Maillot на заході Парижа строго за 3 години 15 хвилин до вильоту рейсу. Якщо ви не встигли, то наступний автобус буде «підгадати» вже під зовсім інший рейс. А поїздка в Бове на таксі «уб'є» весь сенс покупки дешевого авіаквитка, тому що кілометраж до аеропорту дійсно серйозний. А ось квиток на автобус коштує всього лише євро на 5 більше (приблизно 13 проти 8), ніж електричка в аеропорт Шарль-Де-Голь.

Літайте без нічого

Що здається багаж не входить у вартість квитка. Загальна ідея така: пасажири не повинні платити за те, що їм не потрібно. Якщо ви летите в п'ятницю ввечері з Лондона в Барселону на дискотеку, а потім плануєте в суботу трохи повалятися на пляжі і в неділю вранці повернутися на Туманний Альбіон, вам навряд чи потрібен валізу. Вистачить і звичайного міського рюкзака або дорожньої сумки, яку можна безкоштовно взяти з собою на борт. Ви не зможете покласти в неї бритву або манікюрні ножиці, але купити їх на місці і викинути після закінчення вихідних буде явно дешевше, ніж платити за що здається багаж - кожне його місце може коштувати 15-25 євро на кожен польотний сегмент. Якщо все ж вирішили здавати багаж, оплатіть його заздалегідь, в інтернеті, відразу при бронюванні або пізніше, але до приходу в аеропорт - там це буде відчутно дорожче.

Послуги на борту не входять у вартість авіаквитка

Незалежно від тривалості перельоту на борту вам не запропонують звичної безкоштовної їжі, чашечки кави або навіть склянки води. Але все це, а також алкогольні напої, ви зможете купити за звичайними середнім «общепитовских» цінами прямо у стюардес. Ну і, напевно, трохи зайвим буде згадувати, що на рейсах бюджетних авіакомпаній немає салонів бізнес-класу, а маркетинг-директор одного відомого ірландського перевізника свого часу навіть погрожував стягувати плату за використання туалету (радує, що поки ця провокаційна ідея не була втілена у життя).

Квитка немає, але посадковий обов'язково потрібно роздрукувати заздалегідь У більшості low-cost перевізників відсутній такий вже звичний мандрівникам документ, як маршрут-квитанція.

 Замість цього авіакомпанія просто вишле вам підтвердження про вдалу покупку, яке швидше за все не буде містити номера квитка або замовлення. Та це й ні до чого, адже більшість авіакомпаній дають можливість отримати інформацію про вашому подорожі по номеру рейсу або прізвища пасажира, а на реєстрації просять пред'явити зовсім не квиток, а вже роздрукований посадковий талон, речі, все більше бюджетних компаній не тільки надають вам можливість самостійно зареєструватися на рейс і роздрукувати посадковий талон заздалегідь в інтернеті, але і вимагають цього; інакше - штраф в аеропорту.

Місце біля вікна не гарантоване

Подив може викликати і те, що часто на посадковому талоні не вказано місце. Всі сідають на вільні місця. Не бійтеся: так званого «overbooking» (коли продають більше квитків, ніж є місць в салоні, вважаючи, що хтось обов'язково не з'явиться), настільки часто практикується традиційними перевізниками, у лоу-костів не буває - вони не можуть собі дозволити потім займатися перебронюванням авіаквитків на інший рейс (його може просто і не бути ще кілька днів), наданням пасажирам готелю і т. д. Якщо вам дуже важливо мати можливість вибору місця (наприклад, ви летите компанією і не готові сісти порізно), то можна заплатити за priority boarding. Таких пасажирів запускають в салон першими.

Зате без пересадок і запізнень

Авіакомпанії low-cost є так званими «point-to-point airlines»: вони не продають квитків по «наскрізними тарифами» з пересадкою. Якщо вам треба потрапити з Малаги до Лондона і ви бачите на сайті, що є рейс з Малаги до Барселони і рейс з Барселони до Лондона (припустимо зараз, що прямого рейсу з Малаги до Лондона немає), то ви не можете купити один квиток з Малаги в Лондон через Барселону. Вам треба буде придбати 2 окремих квитка. Повернемося тут ще раз до теми аеропортів. Будьте уважні: у деяких містах, наприклад, у згаданих Барселоні та Лондоні, деякі компанії можуть використовувати по 2-3 аеропорту. Переконайтеся, що або ваш другий рейс вилітає звідти ж, куди прилітає перший, або у вас є достатньо часу, щоб дістатися з одного аеропорту в інший. Ще один нюанс: припустимо, ваша «стикування» все ж відбувається в одному і тому ж аеропорту. Якщо раптом ваш перший рейс з Малаги до Барселони запізнився, то літак з Барселони в Лондон не буде вас чекати, як це, швидше за все, було б у випадку з традиційними авіакомпаніями. Це трохи неприємно. З іншого боку, і ви ніколи не будете сидіти в літаку і чекати зайвий час через запізнення іншого рейсу. Але, як правило, пристойні бюджетні компанії майже не спізнюються - це теж порушили б їм всю бізнес-модель.

«Повернути не можна обмінювати»?

 Купивши квиток на рейс лоу-коста, ви швидше за все не зможете його здати або поміняти, навіть зі штрафом. У разі зміни планів вам доведеться просто купити новий квиток.

Слід зазначити, що з усіх вищезазначених правил є винятки, і деякі з них, як приємні, так і не дуже, пов'язані з нашою країною. Наприклад, одна компанія, що літає в Італію, і продасть вам квиток зі стикуванням, і дасть (нехай і зі штрафом) поміняти дату, і дозволить безкоштовно здати одне місце багажу, і безкоштовно погодує під час польоту. Ну, а один вже не літає нині відомий внутрішній «бюджетник» дуже часто запізнювався ... Приємних польотів!

Бюджетні (по-англійськи budget або low-cost) авіакомпанії (airlines або carriers) поки ще знайомі не всім українським мандрівникам - саме з цією метою в результатах пошуку рейси, що виконуються лоу-костер, відзначені спеціальним червоним літаком (?). У порівнянні з традиційними авіаперевізниками у них є деякі особливості, про які слід знати при плануванні своєї поїздки. Деякі мандрівники можуть вважати ці моменти незручними, але все, що ми опишемо нижче, якраз і дозволяє таким авіакомпаніям знижувати собівартість і, відповідно, ціну квитків.