Ручна поклажа в літак. дозволені предмети
Є кілька простих правил, які потрібно неухильно дотримуватися літаючи літаками як регулярними так і лоу-кост.
Хто ніколи ще не бував в аеропорту, для кого фраза «The plane is boarding» викликає подив, для тих, напевно, викликає деяке нерозуміння і часом навіть легкий мандраж список дозволених і заборонених предметів в ручній поклажі.
Для початку варто звернути увагу на допустимі габарити ручної поклажі. У різних авіакомпаніях допустимі габарити ручній поклажі різні, тому варто заглянути на сайт авіакомпанії, якій полетите, і уточнити необхідну інформацію. Шукайте в розділі «Cabin luggage». Як правило, розміри сумки або маленького валізи варіюються від 42х32х25 см до 56х45х25 см. Щодо ваги - від 5 до 10 кг.
А тепер розглянемо списки дозволених і заборонених предметів, що провозяться в ручній поклажі
Дозволені предмети в ручній поклажі:
- Комп'ютерна техніка. Ви можете спокійно взяти в дорогу ноутбук або планшет. Однак проходячи огляд обов'язково дістаньте техніку з сумки і покладіть в окремий лоток.
- Рідини до 100 мл. Дозволено перевозити рідини в тарі об'ємом не більше 100 мл. До цієї категорії відносяться і крему, і гель для душу, і тональний крем, і спреї, і алкоголь, і вода і все інше. Загальною складністю обсяг всіх рідин не повинен перевищувати 1 літра. Тобто ви можете провозити до 10 різних тюбиків, баночок і пляшечок до 100 мл кожна. Не забудьте упакувати все рідини в спеціальний пластиковий пакет!
- Одяг та взуття. Звичайно ж вам ніхто не забороняє залишити в ручній поклажі одяг або взуття, яка не влізла в зареєстрований багаж.
- Їжа. З цим пунктом потрібно бути дуже обачним. Можна в ручній поклажі перевозити, наприклад, фрукти або булочки, однак зверніть увагу на список заборонених товарів, що ввозяться і вивозяться продуктів з / в країну, в або з якої летите.
- Рідини, придбані в магазинах безмитної торгівлі, іншими словами Duty Free. Ви можете брати на борт літака, куплені в Duty Free рідини (найчастіше це алкоголь) в тих розмірах, які дозволені в країні прильоту. Не забувайте про митні правила! Також зверніть увагу, що куплені в магазинах безмитної торгівлі рідини повинні бути упаковані в спеціальний пластиковий пакет, і не повинні розкриватися ні перед посадкою на борт літака, ні, власне, на борту.
- Сигарети, запальнички, трубки. Можна провозити, однак, що стосується запальнички, дозволено не більше 1 штуки на пасажира.
- Медикаменти. Не варто, звичайно ж, брати з собою цілу аптечку з дому. Проте, якщо ви візьмете з собою 2-3 маленьких упаковки препаратів, скажімо, від алергії і від спазмів, це не викличе зайвих питань. Однак все ж краще, щоб таблетки були в упаковці з інструкцією, щоб при питанні охоронця, ви змогли з незворушним обличчям показати, що ви просто завбачливий людина, а не наркодилер.
- Музичні інструменти, спортивний інвентар. Як правило, за провезення даних предметів стягується окрема плата.
заборонені предмети
Заборонені предмети в ручній поклажі:
- Гази (стислі, зріджені, займисті, не займисті, отруйні) наприклад, балони для газових пальників, пропан, бутан, рідкий азот, газові балони зі стисненим газом, балони для підводного плавання, аерозолі. Сюди ж відносяться дезодоранти в аерозольних балончиках. Або вам доведеться здати його в зареєстрований багаж, або варто взагалі від нього відмовитися.
- Їдкі і корозійні речовини - кислоти, луги, батареї з рідинними елементами, ртуть і ртутно-містять прилади. Це правило стосується і валіз, портфелів і сейфів з вбудованими механізмами з літієво-іонними батареями.
- Вибухові предмети - феєрверки, сигнальні ракети, боєприпаси, включаючи порожні гільзи і детонатори.
- Зброя. Ні в якому вигляді. Часом хочеться відвезти зі східної країни витончений сувенір у вигляді шаблі, наприклад. Не ризикуйте! Для провезення зброї необхідно спеціальний дозвіл, який оплачується окремо, і яке узгоджується з авіакомпанією заздалегідь.
- Радіоактивні речовини.
- Окислюються речовини, наприклад, відбілюючий порошок і пероксиди. Краще купіть будинку.
- Отруйні (токсичні) і інфекційні речовини - такі як засоби від комах, гербіциди, матеріали з живими вірусами. Навіть засіб для зняття манікюру краще залишити в регистрируемом багажі.
- Гострі предмети. Сюди також відносяться манікюрні ножиці, спиці для в'язання та інше.
Вивчивши ці два нехитрих списку, ви будете підготовлені до польоту до зубів. Додати до цього роздруковані квитки на літак, цікаву книгу як засіб від нудьги і карколомну посмішку в передчутті довгоочікуваного відпочинку, і все, ви готові до польоту на всі 100!